„Żabki” i „Skrzaty” w palmiarni

Dania 29 listopada 2013r. najstarsze grupy przedszkolaków „Żabki” i „Leśne skrzaty” udały się wraz z opiekunami do poznańskiej palmiarni. Była to niezapomniana podróż wśród egzotycznej roślinności z różnych stref klimatycznych. Wycieczka dostarczyła nam relaksu i wiele atrakcji przyrodniczo-edukacyjnych. Gigantyczne rozmiary niektórych roślin robiły niesamowite wrażenie. Braliśmy udział w odbywającym się w tym czasie pokazie kilkudziesięciu odmian pięknych ryb egzotycznych. Podczas zwiedzania tych zaczarowanych miejsc oprowadzał nas pan przewodnik, który w profesjonalny sposób odkrywał przed dziećmi tajemniczy ogród. Jeszcze długo będziemy pod wrażeniem tego wspaniałego miejsca. Może kiedy nasze przedszkolaki będą już dorosłe zabiorą tutaj swoje dzieci i pokażą im to piękne miejsce.

Renata Hoffmann i Jadwiga Cierzniak