W oczekiwaniu na Święta

Na początku grudnia, jak co roku odwiedził nas Święty Mikołaj.Kochają go wszystkie dzieci, bo nie jest pamiętliwy i szybko wybacza, a na dowód tego, wszystkich obdarowuje prezentami. Nie ominął także naszego przedszkola ku uciesze maluchów. W następnym tygodniu dzieci miały okazję spotkać Świętego Mikołaja w Miejskiej Bibliotece na osiedlu „Zielone Wzgórza”. Dzięki uprzejmości Pań tam pracujących, przedszkolaki poznawały świąteczne tradycje, wykonały ozdoby choinkowe z papieru. Dekorowały piernikowe ludziki, śpiewały kolędy. Mikołajowi towarzyszył Elf, który czytał dzieciom bajki. Na zakończenie było wspólne zdjęcie, składanie życzeń i obdarowywanie się słodyczami. Magia zbliżających się świąt trwała dalej… W kolejnych dniach w naszym przedszkolu zapachniało piernikami. Piekliśmy je przez cały tydzień. Każda grupa starała się upiec ich jak najwięcej, aby wystarczyło na poczęstunek podczas spotkania wigilijnego. Dzieci zaprosiły do pomocy swoich rodziców. W atmosferze zabawy powstały niepowtarzalne kształty i postacie. Była to też okazja do poznania tradycji związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia w dawnych czasach oraz podzielenia się własnymi wspomnieniami.

Galeria

Komentarze są wyłączone.