„Hej kolęda, kolęda…”

„Hej kolęda, kolęda i wiadomo już święta…”W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu „SŁONECZKO” dzieci z wszystkich grup wraz z wychowawczyniami zaprosiły rodziców na spotkania wigilijne. Każda z grup przygotowała wigilijną niespodziankę dla swoich rodzin – program artystyczny, upominki i słodki poczęstunek. Grupa „BIEDRONEK” przedstawiła „Opowieść o zimie”, a w świąteczny klimat wprowadził koncert kolęd przygotowany przez rodziców. W trakcie „Wesołego kolędowania” dzieci z grupy „ZŁOTE RYBKI” przy akompaniamencie kolęd z niezwykłym przejęciem zanosiły małemu Jezusowi dary. Grupa „ŻABEK” zaprezentowała rodzicom „Jasełka” przypominając tym samym historię narodzenia Jezusa w pięknej scenerii szopki betlejemskiej. „LEŚNE SKRZATY” przy blasku latarenki wspaniale przedstawiły bajkę „Królewna Śnieżka”. Mali aktorzy po uroczystości z rodzicami zaprezentowali swoje umiejętności jeszcze raz dla dzieci z całego przedszkola, otrzymując za to gromkie brawa i słowa uznania od swoich koleżanek i kolegów. Z kolei w zimowy nastrój wprowadziły rodziców dzieci z grupy „KRASNOLUDKÓW” i „TROSKLIWYCH MISIÓW” prezentując przedstawienia o zimie „Biała zima” oraz „Do przedszkola idzie Kasia”. Dekoracje i piękne stroje przedszkolaków występujących w przedstawieniach wzmocniły magię Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodą dla dzieci za wspaniałe występy były odwiedziny Świętego Mikołaja, który każde z nich obdarował prezentem. Ogromnie cieszy fakt, że całe rodziny licznie przybyły na zaproszenie dzieci i wychowawczyń. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, pięknych świątecznych życzeń i wspólnego kolędowania przy choince. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.