Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Poznaniu

Dnia 22 maja 2018r. odwiedzili nasze przedszkole uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia z Poznania przy ul. Solnej 12.Dzieci niewiele starsze od naszych przedszkolaków z klas od pierwszej do szóstej zaprezentowały swoje umiejętności gry na instrumentach, a były to: trąbka, gitary, skrzypce, flety poprzeczne, akordeon. Przedszkolaki odbyły ciekawą podróż pociągiem, wsłuchując się w dźwięki fletu i skrzypiec. Wysłuchały tańców: „Kankana” i „Mazurka”, przy których nogi same rwały się do tańca. Wszyscy zachwycili się grą młodych artystów o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie koncertu. Nasze dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę muzyczną, a może nawet obudziły w sobie pragnienie nauki gry w klasie muzycznej naszej podstawówki, czy też szkoły muzycznej?