Mazurki, baranki, pisanki i inne niespodzianki

Klimat nadchodzących Świąt zapanował w naszym przedszkolu poprzez różne działania. Miały one na celu poznanie tradycji i zwyczajów Wielkanocnych. We wszystkich salach przygotowaliśmy świąteczne dekoracje. W kącikach przyrody wyhodowaliśmy szczypiorek, wysialiśmy rzeżuchę i inne zioła. Posadziliśmy bratki, stokrotki i hiacynty. Zrobiło się zielono, kolorowo i wiosennie. Wykonaliśmy ozdoby: pisanki, baranki, kurczaczki i zajączki z różnorakich materiałów. Przygotowaliśmy papierowe koszyczki oczekując, że jak zwyczaj każe, Zajączek zostawi w nich niespodzianki dla dzieci. LEŚNE SKRZATY i TROSKLIWE MISIE pojechały na warsztaty do Skaczącego Młyna w Mściszewie. Tam poznały tradycję wypiekania mazurka wielkanocnego. Miały także okazję samodzielnie formować i ozdabiać mazurki, które zapakowane zabrały do domu. Inne grupy udały się do biblioteki, gdzie słuchały bajek o zajączku i kurczaczku. Podczas kreatywnych zajęć starsze dzieci wykonały kurczaczki z papieru, które wychodzą ze skorupki i chowają się do niej. Młodsze malowały kurczaczki z masy solnej osadzone na patyku. Żabki zaprosiły mamy do pomocy w pieczeniu babek cytrynowych, którymi częstowały rodziców zaproszonych na popołudnoiwe przedstawienie wielkanocne. Rodzice przygotowali piękne stroje, a dzieci zaprezentowały swoje recytatorskie, taneczne i wokalne umiejętności. BIEDRONKI natomiast zaprosiły wszystkie grupy na przedstawienie pt. „Wielkanoc tuż, tuż…”. Opowiedziały w nim historię o trosce przyjaciół wobec chorego Zajączka. W czwartek wszystkie grupy zorganizowały uroczyste, wielkanocne śniadanie. Na stołach pojawiły się: jajka, szynka, babki i babeczki, mazurki, baranki z masła, szczypiorek, rzeżucha. Miło było obserwować z jakim apetytem dzieci częstowały się przysmakami. Po obiedzie odwiedził nas Zając i jego trener Jajosław Jajosiński, którzy zaprosili dzieci do wesołej zabawy w ogrodzie przedszkolnym w rytmie hip-hopowej muzyki.

Wszystkim rodzicom życzymy wiosennego wielkanocnego nastroju, zdrowych spokojnych Świąt, wypoczynku i radości z przebywania ze swoimi pociechami.