W świecie żab

W dniach od 25-29 kwietnia w naszym przedszkolu został przeprowadzony projekt edukacyjny pod tytułem „W świecie żab”.  

Przez cały ten czas dzieci poznawały zwyczaje panujące nad stawem i jego mieszkańców- żaby. Dzięki literaturze dzieci zdobyły informacje dotyczące procesu rozwojowego żaby- począwszy od skrzeku, kijanek aż po dorosłą postać wspomnianego płaza. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami naśladowały rechoty żab oraz uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, zwłaszcza skocznych. Grupa „Żabek” przygotowała dla swoich kolegów przedstawienie teatralne do znanego wszystkim dzieciom opowiadania Heleny Bechlerowej „O żabkach w czerwonych czapkach”. W naszym przedszkolu zazieleniło się od prac plastycznych naszych pociech, gdzie mogliśmy podziwiać żaby śmieszne, kolorowe, wykonane techniką origami- koła czy przeskakujące z liścia na liść. Mamy nadzieję, że na długo zostaną w pamięci dzieci wiadomości, które zostały zaprezentowane na zajęciach a przede wszystkim miłość i szacunek do otaczającego nas świata przyrody.
Galeria

Komentarze są wyłączone.