Ja, przedszkolak dzielny…

W tym roku Dzień Przedszkolaka był wyjątkowy. Od rana roiło się od pszczółek i skrzatów – to rodzice przebrali maluszki na uroczystość pasowania. Dużą atrakcją okazał się koncert piosenek w wykonaniu zespołu „Bajka”, na którym wszyscy dobrze się bawili. W jesiennej scenerii, przy słonecznej pogodzie w naszym ogrodzie odbyła się najważniejsza uroczystość dnia, tj. pasowanie na przedszkolaka. Dwie grupy maluszków: „PSZCZÓŁKI” i „LEŚNE SKRZATY” w obecności pozostałych dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny – efekt tego czego zdołały się już nauczyć w przedszkolu. Następnie powtórzyły tekst przysięgi.

„Ja przedszkolak dzielny będę zawsze uśmiechnięty,

będę słuchał swoje panie i zjadał całe śniadanie.

Będę grzecznie się bawił i pilnie się uczył,

żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił”.

Pani dyrektor osobiście pasowała każdego malucha na dzielnego, wesołego przedszkolaka, każdy otrzymał pamiątkowy emblemat. Odbyło się to przy wtórze piosenek przygotowanych przez starsze grupy przedszkolaków. Dalsza część dnia minęła na wesołej zabawie w ogrodzie i sali. Nie zabrakło oczywiście sesji zdjęciowej dla pasowanych przedszkolaków. Wszystkim maluchom życzymy cudownych, ciekawych dni spędzonych w „SŁONECZKU” oraz cierpliwości w przezwyciężaniu kolejnych trudności. Rodzicom dziękujemy za przebranie dzieci i gratulujemy wspaniałych pociech.