Jakie mleko daje krowa…

W dniach od 20.04 do 24.04.2015r. w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych realizowano metodą projektu blok tematyczny „Jakie mleko daje krowa”.  W tym czasie zorganizowano wystawę tematyczną, na której pokazano rożne produkty mleczne pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Podczas zajęć dydaktycznych dzięki wierszom, piosenkom i ciekawostkom dzieci poszerzały wiadomości na temat produktów mlecznych i ich wartości odżywczych. Obserwowały produkcję kwaśnego mleka, serów i masła włącznie z ich degustacją. W czasie projektu powstało wiele kolorowych prac plastycznych, które ozdobiły nasze przedszkole. W ramach eksperymentu „Kolorowe mleko” dzieci oglądały tworzenie się rozet za sprawą barwników i płynu do naczyń. Podsumowaniem projektu była wycieczka do Spółdzielni Rolniczo-Produkcyjnej „ZGODA” w Nieszawie. Wiele radości sprawiło dzieciom spotkanie z żywymi zwierzętami oraz obserwacja urządzeń stosowanych do produkcji mleka. Podczas projektu dzieci z radością uczestniczyły we wszystkich działaniach.

Violetta Jastrzębska, Magdalena Andrzejewska