Bezpieczne wakacje – policjanci i strażacy z wizytą w przedszkolu

W okresie przedwakacyjnym w „SŁONECZKU” gościliśmy Oddział Prewencji Policji w Poznaniu (15 maja) oraz strażaków z Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej w Bolechowie (5 czerwca), którzy nie tylko opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy, ale przede wszystkim udzielili cennych rad i wskazówek naszym podopiecznym.Policjanci zaciekawili dzieci opowiadaniem o akcjach, w których brali udział, pokazali pełen ekwipunek, pozwolili dzieciom wejść do radiowozu i włączyć sygnał alarmowy, przymierzyć hełmy i czapki. Z niezwykłą cierpliwością wyjaśniali zawiłości swojej pracy i odpowiadali na niekończące się pytania dzieci. Z kolei strażacy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas burzy, nad wodą czy w lesie. Przeprowadzili pokaz udzielenia pierwszej pomocy. Była to też okazja do przypomnienia numerów telefonów alarmowych oraz adresu zamieszkania. Z tym nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale! Wszystkie dzieci były aktywne i chętnie odpowiadały na pytania. Potem grupami przeszły do wozu strażackiego. Zapoznały się z jego wyposażeniem, przymierzały strażackie hełmy. Wielu z nich na pewno zapragnęło zostać strażakiem. Cieszymy się niezmiernie, że zarówno policjanci jak i strażacy poświęcili nam swój cenny czas ale przede wszystkim, że uświadomili dzieciom skalę zagrożeń podczas wakacji. Dzięki takim spotkaniom wakacje będą bezpieczne, a dzieci dobrze przygotowane do właściwego reagowania na zagrożenia.