Wycieczkowy październik

Na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu udały się cztery grupy z naszego przedszkola.

Najpierw „TROSKLIWE MISIE” i „LEŚNE SKRZATY”, a następnie „PSZCZÓŁKI” i „BIEDRONKI”. Pierwszą atrakcją, która czekała na przybyłych była możliwość zabawy drewnianymi klockami w kuluarach teatru. Następnie aktorzy, bardzo przyjaźnie nastawieni, powitali dzieci jeszcze przed rozpoczęciem przedstawienia wychodząc do oczekujących przed salę. Spektakl „Żabka” to teatrzyk cieni, podczas którego widzowie są aktywnymi uczestnikami znajdującymi się w centrum przedstawienia. Cała akcja rozgrywa się dookoła nich. Każde z dzieci otrzymało upominek w postaci pocztówki dotyczącej spektaklu do uzupełnienia. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Z kolei „ŻABKI” i „KRASNOLUDKI” wybrały się na wycieczkę, której celem była Makieta Borówiec. Dzieci miały okazję podziwiać dopracowaną w każdym calu makietę (zajmującą powierzchnię 250m2) z ruchomymi elementami, przedstawiającą składy kolejowe, przemieszczające się po różnych regionach Europy. Mogły zobaczyć także lotnisko i wiele modeli samolotów. Musiały wykazać się nie lada spostrzegawczością, aby wśród zminiaturyzowanych elementów odszukać Supermana, Roszpunkę czy smoka ziejącego ogniem. Potrzebny był także spryt, aby rozszyfrować kod do złotego pociągu. Niesamowite wrażenie zrobiło oświetlenie: gdy wyłączono główne zasilanie, nadal tliły się tysiące gwiazd i światełek. Z pewnością warto było zobaczyć tę niecodzienną wystawę, która stale się rozrasta.