Świąteczne zapachy w „SŁONECZKU”

Już na początku grudnia w naszym przedszkolu rozpoczęły się świąteczne przygotowania.Oprócz elementów dekoracyjnych, które stopniowo pojawiały się  na holu i w salach zgodnie z tradycją nie zabrakło świątecznych zapachów. Dwie grupy, tj. „PSZCZÓŁKI” i „KRASNOLUDKI” wybrały się do Restauracji „Tubajka” w Murowanej Goślinie, żeby pod okiem miłych pań prowadzących wziąć udział w warsztatach pieczenia pierników. Najpierw dzieci oglądały i wąchały składniki przyprawy do pierników, dzięki którym ma ona niepowtarzalny aromat. Potem bacznie obserwowały proces powstawania ciasta. Przy długim stole zarówno panie jak i dzieci z niezwykłym zaangażowaniem przystąpiły do wykrawania ciasteczek w przeróżnych kształtach. W czasie gdy pierniczki piekły się, dzieci miały okazje wysłuchać „Piernikowej legendy” oraz pobawić się w zabawy muzyczno-ruchowe i miło spędzić czas w kąciku zabawek. Kolejnym etapem było ozdabianie ciasteczek – radości było przy tym co nie miara. Kiedy dzieci degustowały pierniczki, panie zapakowały pozostałe ciasteczka dla rodziców.  „PSZCZÓŁKI” i „KRASNOLUDKI” gorąco podziękowały za spotkanie i gościnę. To nie koniec piernikowych szaleństw. Pozostałe grupy, wraz z wychowawczyniami i z pomocą chętnych  rodziców, piekły pierniczki w przedszkolu. I tak co kilka dni z przedszkolnej kuchni dochodził wspaniały, piernikowy zapach. Rodzice jak co roku, chętnie zaangażowali się w pomoc, a dzieci mogły się pochwalić swoimi umiejętnościami. Mamy nadzieję, ze tradycję wypiekania pierników dzieci przeniosą do swoich domów, by wspólnie z rodzicami podczas super zabawy przygotować się na świateczny czas, wprowadzić świateczny nastrój.