„Ratujemy kasztanowce w naszym ogrodzie”

Jak co roku tak i tej jesieni przystąpiliśmy do akcji ratowania naszych pięknych kasztanowców, których liście porażone są przez szrotówka kasztanowcowiaczka.Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do usuwania zarażonych liści – grabiły i zbierały do worków liście, które nasz nieoceniony pan Jasiu usunął z terenu ogrodu przedszkolnego. A było co robić! Zebraliśmy 14 worków chorych liści. Praca przyniosła dzieciom ogromną radość i satysfakcję, a kasztanowce już wkrótce na pewno odwdzięczą się bogactwem zielonych zdrowych liści.

Grupa „Złote Rybki” z wychowawczynią

Szrotówek kasztanowcowiaczek – motyl z rodziny kibitnikowatych. Powszechnie uznawany za szkodnika kasztanowców, ponieważ wskutek jego żerowania na zajętym liściu powstaje brązowa plama.