„Dzień Marchewki”

W piątek 16 marca b.r. w ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY zorganizowaliśmy w przedszkolu „Dzień Marchewki”.Już od rana w „SŁONECZKU” zrobiło się pomarańczowo-zielono, a wszystko to za sprawą pomysłowych rodziców, którzy przygotowali wspaniałe stroje dla swoich pociech. We wszystkich grupach podczas zajęć dzieci dowiadywały się ciekawostek o pochodzeniu marchewki, jej walorach smakowych i zdrowotnych, uczestniczyły w konkursach, śpiewały, tańczyły przy piosence „Urodziny marchewki”, a przede wszystkim działały. I tak dwie starsze grupy pieczołowicie przygotowywały ciasto marchewkowe (było wspaniałe!!!). W kolejnych grupach, po sprawnym (i oczywiście samodzielnym) obraniu marchewki, został przygotowany sok z marchwi. Smakował wybornie i wszystkie dzieci go spróbowały. W grupie najmłodszej rodzice przygotowali ciasto w kształcie marchewki i inne marchewkowe smakołyki.
W nasze działania włączyły się także panie kucharki. W tym dniu w jadłospisie nie zabrakło marchewkowych przysmaków.
Po obiedzie na wcześniej przygotowanym zagonku, dzieci wysiały nasiona marchwi. Będą wnikliwie obserwować wzrost roślin i pielęgnować swój ogródek. Uwieńczeniem dnia były liczne nagrody za najciekawsze przebranie. W tym miejscu składam podziękowanie dla rodziców za ogromne zaangażowanie w nasze działania.

Organizator imprezy Jolanta Martyńska

Zdjęcia z „Dnia Marchewki”