Z powietrzem za pan brat!!!

W tym roku w ramach obchodów Dnia Dziecka, realizowaliśmy tygodniowy projekt edukacyjny pod hasłem „Zabawy z powietrzem”. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest powietrze, poznały jego właściwości i znaczenie dla życia ludzi, roślin i zwierząt. Udały się w podróż badawczą, próbowały wyciągać wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Dzięki projektowi dzieci dowiedziały się czym jest powietrze, poznały sposoby na udowodnienie, że powietrze istnieje choć go nie widać. Podczas licznych aktywności na świeżym powietrzu dzieci rozwijały swoją kreatywność, sprawność fizyczną i czerpały radość ze wspólnej zabawy. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków zabawy z bańkami, tory przeszkód, stanowiska do konstruowania samolotów, malowanie twarzy. Kolejny dzień upłynął nam na wesołych tańcach „powietrznych korowodów”. Muzyczną zabawę dla przedszkolaków przebranych w stroje związane z powietrzem poprowadziła Pani Kasia, prowadząca zajęcia z rytmiki. Zwieńczeniem projektu i obchodów Dnia Dziecka był wspólny piknik. Pogoda i humory dopisały. Dziękujemy Rodzicom za kreatywność, inwencję twórczą i wkład włożony w przygotowanie „powietrznych przebierańców”.