Wkrótce Wielkanoc

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, dlatego też w naszym przedszkolu rozmawialiśmy o wielkanocnych zwyczajach i tradycjach. Mówiliśmy o tym co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku oraz wyjaśnialiśmy symbolikę niektórych produktów. Wykonywaliśmy wielkanocne koszyczki, zasialiśmy owies i rzeżuchę, ozdobiliśmy pisanki i upiekliśmy wielkanocne ciasteczka. Śpiewaliśmy piosenki i nauczyliśmy się wielkanocnych wierszyków. Uroczystym zwieńczeniem naszych przygotowań do Świąt Wielkanocnych było śniadanie wielkanocne zorganizowane w poszczególnych grupach w środę 13 kwietnia. Wspaniała świąteczna atmosfera to efekt współpracy z rodzicami, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie świątecznych wypieków i dekoracji. Po śniadaniu nie mogło zabraknąć zajączkowych upominków, których przedszkolaki z radością poszukiwały w ogrodzie przedszkolnym.