Pasowanie na przedszkolaka

Jak co roku jesienią symbolicznie przyjęliśmy najmłodszych przedszkolaków do grona naszej przedszkolnej społeczności. Uroczystość Pasowania na przedszkolaka w Przedszkolu „SŁONECZKO” odbyła się 11 października. Z tej okazji mali artyści zaprezentowali przygotowane tańce, piosenki i wierszyki. Mimo jesiennych chłodów na przedszkolnym placu od razu zrobiło się ciepło i wesoło. Po części artystycznej, przy uroczystych dźwiękach fanfar nastąpił akt pasowania na przedszkolaka. Maluszki złożyły przysięgę, w której obiecały co dzień rano buzię mieć roześmianą, szanować zabawki i zgodnie bawić się z innymi dziećmi. Pani Dyrektor pasowała każdego maluszka z pomocą magicznego ołówka, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniał każdego maluszka w dzielnego przedszkolaka. Aby umilić ten dzień starsze przedszkolaki obdarowały młodszych kolegów drobnymi upominkami.