Powitanie wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 22 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia wszystkie grupy przedstawiły część artystyczną oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Chcąc podkreślić  charakter tego dnia mieliśmy na głowach wiosenne opaski. Zgodnie z ludowym zwyczajem wszystkie grupy przygotowały „Marzanny – Zimowe Panny”. Po ich prezentacji dzieci wraz z opiekunami jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie Marzanny zasługują na miano najpiękniejszej i głośnym okrzykiem zawołali „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Na wesołe zaproszenie do ogrodu przedszkolnego wkroczyła piękna, ludowa Pani Wiosna, która pochwaliła wszystkie dzieci za pięknie przygotowane kapelusze i wianki oraz wyróżniła jeden z nich. Dzieci powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.