„Iskry tańczą, ciepły blask! Żywioł ognia poznać czas!”

W pierwszym tygodniu grudnia realizowaliśmy w naszym przedszkolu projekt edukacyjny „Iskry tańczą, ciepły blask! Żywioł ognia poznać czas!” Przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy ognia by poznać jego niezwykły urok i właściwości.Dzieci poznawały źródła ognia i sposoby jego wykorzystania przez człowieka, zastanawiały się jakie zagrożenia niesie ogień i poznawały zasady bezpieczeństwa. Powstały kąciki tematyczne, a dzieci brały udział w ciekawych zabawach badawczych. Przedszkolaki zainspirowane żywiołem ognia uczestniczyły w twórczych zajęciach tanecznych i wykonały grupowe prace plastyczne. Realizację projektu zakończyła wspólna prezentacja okrzyków na cześć żywiołu ognia z iskierkami zimnych ogni.