Majowe wycieczki starszaków

Gdy w przedszkolu dzieci zapoznają się z zawodami i pracą dorosłych, starszaki ruszają w świat by podpatrywać pracowników lotniska i naukowców w ich codziennych obowiązkach. 7 maja Leśne Skrzaty uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji i Zabawy w Poznaniu. Pod okiem doświadczonych naukowców przedszkolaki przeprowadzały samodzielnie eksperymenty i obserwowały sposób na wytworzenie chmury w laboratorium. Było ciekawie, zabawnie i zjawiskowo. Leśne Skrzaty z zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w pokazie i naukowych pogadankach. Kto wie może wśród nas jest mały-przyszły naukowiec? 10 maja Pszczółki zwiedzały lotnisko Ławica w Poznaniu. Przedszkolaki osobiście odebrały swoje bilety lotnicze i przeszły odprawę. Tajemnice Lotniska odkrywała przed nami Pani Przewodnik, która pokazała dzieciom drogę walizek do samolotu, wieżę kontroli lotów i lotniskową straż pożarną. Dzieci miały okazję oglądać starty i lądowanie samolotów.