Przed wakacjami spędzamy czas z rodzicami

Czerwcowe słonko lubi dzieci, a dzieci lubią wycieczki. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego nasze przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawczyniami wybrały się na plenerowe wycieczki integracyjne.KRASNOLUDKI, TROSKLIWE MISIE i LEŚNE SKRZATY bawiły się w Osadzie Traperskiej, natomiast PSZCZÓŁKI odwiedziły Starą Chatę u Kowola. W Osadzie Traperskiej czekała na dzieci moc atrakcji: plac zabaw, tor przeszkód, karmienie zwierząt, które znalazły schronienie w Osadzie, opowieści w namiotach indiańskich, zapoznanie z gromadą psów Haski oraz pyszny poczęstunek. Każdy przedszkolak przystąpił do egzaminu traperskiego i uzyskał Dyplom Trapera. Stara Chata u Kowola zachwyciła niesamowitą atmosferą i staropolską gościnnością. Dzieci zabawiał i wprowadzał w tajniki sztuki kowalskiej niezwykle sympatyczny gawędziarz Wuj Krzyś. Przedszkolaki miały okazję przyglądać się procesowi powstawania podkowy. Niektórzy nabyli taką „na szczęście”. Zwiedzaniu Starej Chaty towarzyszyły opowieści o dzieciństwie i własnoręcznie wykonanych zabawkach. W wiejskich przestrzeniach pojawił się kołowrotek, a Pszczółki zapoznały się z tkackim rzemiosłem. Największą atrakcję dla dzieci stanowiły jednak zwierzęta. Milusińskie króliki, zabawne kozy, owce i krówki. Odważni spróbowali nawet swoich sił w ich dojeniu. Każda wycieczka była niesamowitą przygodą i okazją do wspólnej zabawy. Niektórzy żegnali kolegów inni wychowawcę. Nie zabrakło dobrego humoru ale też wzruszeń i łez.