„Muzyczna kamienica”

Od września do czerwca przedszkole gościło u siebie muzyków. Przez cały rok odbywały się spotkania z “Filharmonią Pomysłów”.Głównym miejscem spotkań była muzyczna kamienica, gdzie mieszkały instrumenty wraz z Panem Kotem. Przez te dziesięć spotkań przedszkolaki poznały nazwy, wygląd oraz brzmienie takich instrumentów jak gitara ( klasyczną, elektryczna i basowa), skrzypce, kontrabas, perkusja, trąbka, flet i wiele innych. W towarzystwie głośnych i rytmicznych dźwięków nasi podopieczni wykonywali liczne zadania oraz występowali na scenie jako pomocnicy w rozwiązywaniu muzycznych zagadek. Każde spotkanie niosło ze sobą ciekawość i chęć poznania nieznanych dotąd muzycznych tajemnic, które na nowo odkrywaliśmy bawiąc się w muzycznej kamienicy.