Wizyta w Arboretum – projekt „Na zielono, na wesoło”

Dnia 8 maja 2018r. dzieci z grupy „KRASNOLUDKI” i „ŻABKI” w ramach projektu „Na zielono, na wesoło” uczestniczyły w wycieczce do Arboretum Leśnego w Zielonce.

Przedszkolaki spacerowały ścieżkami dydaktycznymi w Arboretum, miały możliwość zobaczyć Owadzią Spółdzielnię i Barcie. Dzieci poznały różnorodne gatunki drzew i kwiatów, miały okazję doświadczyć ich pięknych zapachów. Ciekawym zwieńczeniem wycieczki było dla przedszkolaków sianie ziaren roślin miododajnych. W tak miłych okolicznościach przyrody towarzyszyła nam piękna pogoda.

BARCIE, czyli dziuple służące do chowu leśnych gatunków pszczół.
OWADZIA SPÓŁDZIELNIA, czyli „kompleks hotelowy” specjalnie dla pożytecznych owadów, które lubią kryć się w rożnych szczelinach, zbudowano domy z trzcin, suchej słomy, łodyg lub po prostu wywiercono otwory w kłodach drzewnych, do których chętnie przylatują, żeby zamieszkać i rozmnażać się.