„Opatrunek na ratunek”

W marcu nasz przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Opatrunek na ratunek”. Celem tego projektu było uwrażliwienie dzieci na chęć niesienia pomocy innym, poprzez zebranie materiałów medycznych. W trakcie realizacji projektu dzieci dowiedziały się gdzie na mapie leży Afryka, poznały taniec afrykański oraz muzykę pochodzącą z tego kontynentu. W ramach podsumowania projektu w dniu 18 kwietnia grupa „TROSKLIWE MISIE” została wydelegowana do zawiezienia opatrunków do Centrum Fundacji Redemptoris Mussio do Poznania. Dzieci obejrzały zdjęcia przedstawiające działalność wolontariuszy z fundacji w krajach misyjnych. Dowiedziały się tez, dokąd są wysyłane zebrane opatrunki medyczne, jaką drogę odbywają zanim dotrą do potrzebujących. Mogły też zobaczyć, w jaki sposób pakuje się materiały przed wysyłką. W podziękowaniu za przywiezione opatrunki dzieci otrzymały naklejki z logo fundacji.