Wiosenne wycieczki

20 marca dzieci z grupy „LEŚNE SKRZATY” i „TROSKLIWE MISIE” uczestniczyły w Warsztatach Wielkanocnych w Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie.Na przedszkolaki czekała moc atrakcji- papierowe baranki, małpie gaje, zjeżdżalnie, podłogi interaktywne, moduły edukacyjne, ścianka wspinaczkowa, trampoliny. Było kolorowo, twórczo, aktywnie i radośnie. W to samo miejsce wybrała się grupa „ŻABEK” w pierwszy dzień wiosny. Wycieczka miała charakter integracyjny, gdyż odbyła się w towarzystwie rodziców. Na miejscu dzieci wykonały baranki z patyczków i korzystały z wyżej wymienionych atrakcji. Natomiast „PSZCZÓŁKI” i „BIEDRONKI” w poszukiwaniu wiosny odwiedziły Teatr Animacji w Poznaniu. Obejrzały spektakl pt. „Odlot” , który przedstawił przygody małych bocianów wędrujących z Afryki do Europy. Sztuka opowiada o tolerancji i uwrażliwia na inność oraz udowadnia, że kolor skóry to tylko kolor i nic więcej. Po wyjściu z teatru mieli możliwość obejrzenia pochodu, który żegnał zimę i radośnie witał wiosnę, oraz przyjrzeć się makiecie Poznania.