„Tworzymy miasto” z Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej UAM

W dniach 23 i 26 marca 2018 Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UAM zorganizowało dla naszych przedszkolaków warsztaty „Tworzymy miasto”.Zajęcia te organizowane są w ramach projektu naukowo-edukacyjnego „Poznańska Akademia Przestrzeni – percepcja otoczenia i jego wpływ na nasze życie”. Poprzez zabawę klockami, które posłużyły do budowy makiet wymarzonych miast, studenci starali się wprowadzić przedszkolaków w świat planowania przestrzennego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusjach na temat sposobów tworzenia miast, ich elementów i funkcji, jakie odgrywają w życiu człowieka. Miały też okazję zaprezentowania swoich pomysłów na aranżację wymarzonej przestrzeni miejskiej. Studentom z Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UAM dziękujemy za twórczą i inspirującą zabawę.