„Śladami dzikich zwierząt i nie tylko…”

„PSZCZÓŁKI” i „KRASNOLUDKI” tym razem wybrały się do muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego w Uzarzewie.  Jest to wyjątkowo ciekawe miejsce i piękna okolica. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Zwierzęta w czterech porach roku”. Bogata ekspozycja zachęcała do wnikliwych obserwacji i zadawania pytań, a sympatyczna pani prowadząca cierpliwie wyjaśniała wszelkie wątpliwości. Była to świetna lekcja utrwalająca rozwój roślin i życie zwierząt naszych lasów w kolejnych porach roku. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Okazy zwierząt z Europy, Afryki i bieguna północnego w naturalnej scenerii wzbudziły niesamowite emocje. Dodatkowa atrakcją była obserwacja i słuchanie śpiewu papug z całego świata. Na interaktywnej mapie świata dzieci mogły utrwalić nazwy zwierząt z poznanych kontynentów. W urokliwym dworku podczas ciekawej opowieści przewodnika dzieci dowiedziały się o życiu jaskiniowców i obejrzały makiety polowań. na zakończenie zwiedziły wystawę czasową „Motywy zwierzęce na pisankach i wycinankach”. Przyjazna aura sprzyjała wszystkim, więc zwieńczeniem wycieczki był długi spacer po parku. W wiosennej szacie dzieci podziwiały rozłożyste platany, a w soczystej trawie dostrzegały i uczyły się rozpoznawać zawilce, jaskry i stokrotki. ta niesamowita lekcja przyrody na pewno rozbudziła zainteresowania przyrodnicze dzieci i na długo zagości w ich pamięci.