Poszukiwanie wiosny o wschodzie słońca

Już o świcie 21 marca „KRASNOLUDKI” i „PSZCZÓŁKI” udały się na poszukiwanie wiosny. Przy pierwszych promieniach słońca, wsłuchując się w śpiew ptaków przedszkolaki poszukiwały tropów leśnych zwierząt. Na łące w czasie obserwacji kretowisk dzieci dostrzegły traszkę, która ociężale i zapewne jeszcze w zimowym półśnie pokonywała czekające na nią przeszkody. Nieopodal uroczego stawu otoczonego trzciną dzieci podziwiały gałązki wierzbowe. Pomimo długiej drogi, licznych atrakcji które skrywa przyroda dzieci chętnie wzięły udział w sportowych harcach. Nawet najmłodsi towarzysze pokonywali swój strach skacząc przez przeszkody czy rywalizując ze starszymi kolegami. W drodze powrotnej do przedszkola, w przydomowych ogródkach dzieci rozpoznawały pierwsze wiosenne kwiaty. Wszyscy zachwycali się delikatnością przebiśniegów i różnorodnością krokusów.
„Tak jak w pięknym śnie wszystko budzi się  każdy ptak już o tym śpiewa. To wiosna, zielona wiosna, oczarowała swą urodą każdego z nas”.
Dziękujemy mamą z grupy „PSZCZÓŁEK” za pomoc i opiekę podczas porannego spaceru.

Weronika Rasz, Jolanta Martyńska