„Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą”

Każdy przedszkolak ze Słoneczka już wie co trzeba zrobić, aby być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Przedstawiciele firmy Bridgestone przygotowali dla nas bardzo ciekawy pokaz, w którym aktywnie uczestniczyły dzieci. Wraz z nimi do naszej placówki przybyli także: manekin testowy Jan oraz funkcjonariuszka policji p. Maria. Najpierw dowiedzieliśmy się, dlaczego tak ważne jest korzystanie z fotelików, podkładek i pasów bezpieczeństwa. Dla lepszego zobrazowania różnych sytuacji zademonstrowano nam filmy z udziałem Jana, przewidujące wystąpienie w podróży nieprzewidzianych okoliczności. Pokazano nam też dlaczego istotne znaczenie dla bezpieczeństwa mają opony. Pani policjantka przypomniała nam numery alarmowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnię i poruszania się w jej pobliżu. Wytłumaczyła także, dlaczego warto nosić odblaski. Na koniec przedszkolaki otrzymały worki odblaskowe pełne upominków.