„Bim, bam, bom”

W dniach od 27 lutego do 3 marca przeprowadzono w przedszkolu projekt edukacyjny „Zegary”, który miał rozbudzić w dzieciach zainteresowanie mijającym czasem.W holu przedszkola powstała bardzo ciekawa wystawa zegarków. Dzięki niej przedszkolaki poznały różne ich rodzaje, budowę i przeznaczenie. Chętne dzieci wykonały w domu wraz z rodzicami w pomysłowy sposób zegary. Podczas zajęć uczyły się odczytywać pełne godziny, śpiewały piosenki, oglądały filmy edukacyjne dotyczące projektu. W czasie zabaw dźwiękonaśladowczych rozpoznawały i naśladowały odgłosy wydawane przez zegary. W każdej grupie dzieci wykonały szereg prac plastycznych, w których tematem wiodącym był zegar. Realizując projekt dzieci udały się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt. „Pory roku” oraz na wycieczkę do zegarmistrza podczas, której  wzbogaciły wiedzę na temat jego pracy. Udając się na spacer przyglądały się zegarowi na wieży ratuszowej i określały godziny. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w rożnych działaniach prowadzonych podczas projektu. Były to dni, które na pewno zapadną dzieciom na długo w pamięci wraz z wiedzą na temat czasu.

Organizatorzy: Violetta Jastrzębska i Renata Hoffmann