Co z tymi butami?

Na początku grudnia w „SŁONECZKU” realizowany był projekt edukacyjny „Buty”.

Celem projektu było m.in. zapoznanie z różnego rodzaju butami, ich przeznaczenie, poszerzenie słownictwa dzieci, poznanie ginącego zawodu szewca i jak zawsze dobra zabawa i współpraca w zespole. Projekt poprzedziła wystawa, do której zaangażowali się rodzice przynosząc z różnych zakamarków przeróżne rodzaje butów, akcesoriów do butów, wykonując plakat i in. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W grupach odbywały się aktywne, twórcze działania utrwalające i segregowanie, dobieranie w pary, zabawy ze sznurowaniem. Była to doskonała okazja do rozwijania i utrwalania pojęć matematycznych. Można było ten czas wykorzystać na doskonalenie i naukę wiązania sznurowadeł, to co jest niezmiernie ważne przed pójściem do szkoły. Liczne działania słowne, muzyczno-ruchowe, plastyczne dostarczały niezwykłych emocji dla każdego przedszkolaka. Podsumowaniem projektu była wycieczka do sklepu obuwniczego oraz pokaz mody butów „Szalona rewia mody” w wykonaniu grupy „KRASNOLUDKI”. Gorąco dziękujemy rodzicom, którzy jak zawsze okazali swą pomoc i wsparcie przy organizacji projektu.

Organizatorzy: Jolanta Martyńska i Weronika Rasz