„Dzień Pluszowego Misia”

16 listopada grupa ŻABEK wybrała się do Biblioteki Publicznej. Dzieci poznały historię powstania pisma oraz metody tworzenia książek w dawnych czasach i dziś. Pani bibliotekarka przeczytała im także opowiadanie o przygodach zaginionych skarpetek, a następnie zaproponowała, by każdy narysował ilustrację do wymyślonej przez siebie przygody. Chętne osoby opowiadały o swoich malunkach. Wszystkie historie zostały spięte w całość i tak powstała książka autorstwa naszych przedszkolaków, z nadanym przez nie tytułem („Skarpetkowe przygody”), „wydana” przez Przedszkole „SŁONECZKO” :). Na dzieci czekały także zagadki i słodki upominek na koniec wizyty. Również w „Dzień Pluszowego Misia” (25 listopada) grupa „PSZCZÓŁEK” i  „BIEDRONEK” odwiedziła osiedlową bibliotekę i skorzystała z programu przygotowanego przez panie bibliotekarki. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajki o złotowłosej i niedźwiadkach oraz opowiadania o misiu – akrobacie. Przy muzyce bawiły sie z pluszakami, śpiewały i inscenizowały ruchem piosenkę o niedźwiadku i rozwiązywały zagadki słowne. Na zakończenie każde dziecko miało możliwość zrobienia swojego własnego misia. Spotkanie w bibliotece dostarczyło dzieciom ciekawych przeżyć. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe spotkanie. Pozostałe zabawy zostały zorganizowane w salach – był więc taniec z pluszakami, zabawy teatralne, misiowe przytulanki, rysowanki i inne.