Wiosna z jajkiem i zającem

Wiosna i Wielkanoc przyszły w jednym czasie. Dzieci szukały ich na wycieczce w Uzarzewie. W osiedlowej bibliotece spotkały się z zającem. Pierwszego dnia wiosny w przedszkolu w wesołych korowodach, zabawach i pląsach, żegnały zimę i witały wiosnę. Starszaki zaprezentowały zwyczaje i tradycje świąteczne w przedstawieniu teatralnym dla rodziców, dziadków i młodszych kolegów. Przy aktywnym udziale rodziców zorganizowaliśmy wielkanocne śniadanie. Na przepięknie przystrojonych stołach nie brakowało świątecznych babek, mazurków, jajek i baranków. Dzieci długo biesiadowały i z apetytem zjadały wielkanocne specjały. Największą radość sprawiło dzieciom poszukiwanie zajączkowych niespodzianek, które ukryły się między zabawkami. Kolejną atrakcją, tym razem w ogrodzie, były zabawy i konkursy z kurczakiem „Koko”. Mamy nadzieję, że dzieci przyniosły ten świąteczny nastrój do swoich domów a razem z nim świąteczne życzenia, do których i my się dołączamy.