XIII Festyn „SŁONECZKA” już za nami

Tradycyjnie spotkaliśmy się całymi rodzinami, aby bawić się wspólnie i świętować Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka.  Wielu przedszkolakom towarzyszyli, zawsze mile widziani, babcie i dziadkowie. W nastrój „Morskich opowieści”, wprowadziły nas pokazy i wesołe scenki grup: LEŚNYCH SKRZATÓW, ŻABEK i ZŁOTYCH RYBEK. Do zabaw muzyczno-ruchowych i plastycznych zaprosiły dzieci i rodziców Królowa Mórz Layla oraz Wesoła Ośmiornica. W innych miejscach ogrodu nauczyciele z pomocą rodziców zorganizowali różne atrakcje: kąciki plastyczne, stanowisko łowienia papierowych rybek na prawdziwą wędkę. Okazuje się, że to wyzwanie nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. W morskim SPA z wielkim zaangażowaniem pracowały Pani Asia i Pani Danusia, wyczarowując na twarzach dzieci bajkowe makijaże. Praca trwała bez wytchnienia, a amatorom nie przeszkadzało oczekiwanie w długiej kolejce. W naszej kawiarence można było posilić się kiełbaską z grilla oraz skosztować pysznych ciast upieczonych przez mamy i babcie przedszkolaków. Zapach pieczonych gofrów i popcornu przywołał wakacyjny nastrój. Tymczasem wilki morskie odnalazły skrzynię skarbów, w której były małe niespodzianki dla każdego przedszkolaka i duże dla każdej grupy.Dziękujemy za wspólną zabawę, rodzicom za przygotowanie ciast do kawiarenki i zakup kiełbasek na grill, organizatorom i sympatykom za zaangażowanie podczas festynu.