Mamo, tato, idę do przedszkola

Pod koniec czerwca odbyły się zajęcia adaptacyjne dla maluszków, które od września zagoszczą w naszych progach i oczywiście ich rodziców.Celem tych zajęć było nawiązanie kontaktu z dziećmi i ich rodzicami oraz maksymalne złagodzenie stresu związanego z pójściem do przedszkola. Podczas warsztatów rodzice otrzymali cenne rady i wskazówki, jak pomóc dziecku zaadoptować się w grupie przedszkolnej. Zgodnie z instrukcją wychowawczyni wykonywali wizytówki, znaczki do kącika grupy i inne prace plastyczne. Był czas na rozmowę, pytania, przemyślenia. Kolejne dni, te z dziećmi, wypełnione były wspólną zabawą w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło leżakowania przy kołysance oraz podwieczorku. Wspólne porządkowanie zabawek zakończyło te radosne chwile. Pożegnaliśmy się widząc uśmiechnięte twarze maluszków i zadowolonych rodziców. We wrześniu na pewno będzie wszystkim łatwiej rozpocząć nowy rok szkolny.

A więc … do zobaczenia!!!