Idzie wiosna po świecie…

Tegoroczna wiosna nadchodzi ostrożnie, nieśmiało dawkuje nam promienie słońca. Może warto ją „przyspieszyć”? Zanim na dworze na dobre zawitała wiosna, wcześniej „wyczarowaliśmy” ją w naszych przedszkolnych kącikach przyrody. Zazieleniły się (hodowane w wazonach) gałązki wierzby i brzozy, żółtymi kwiatami pokryła sie forsycja i wystrzeliła fasola. Dzieci obserwowały z zaciekawieniem te zjawiska, cierpliwie czekając na cieplejsze dni. W ogrodzie przedszkolnym zakwitły krokusy i hiacynty, obudziły się motyle i biedronki, słychać śpiew ptaków – tak to już wiosna! A co w dniu powitania wiosny działo się w „SŁONECZKU”? Nie było topienia marzanny (to takie nieekologiczne!), ale wspaniałe, barwne „teatralia” przygotowane przez najstarsze grupy przedszkolne. Od rana dzieci oglądały przedstawienie wiosenne w w wykonaniu „Leśnych Skrzatów”. Wiosenny korowód ze śpiewem na ustach przemaszerował do sali „Złotych Rybek”, by tam uczestniczyć w spektaklu muzycznym „Witaj wiosno” (obejrzeli go również zaproszeni rodzice i dziadkowie oraz pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2). Grupa „Żabek” zaprezentowała swoje aktorskie talenty. Wszystkie dzieci z ogromną radością i swobodą bawiły się podczas przedstawień. Duże brawa należą się wykonawcom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Po takim spektaklu wiosna na pewno przyspieszy. Wiosno, wiosno, nie zapomnij o nas, każda trawa chce już być zielona!