Z baletem na „Ty”

Szary listopadowy dzień dostarczył wiele radosnych przeżyć. Grupy „Złote Rybki” i „Leśne Skrzaty” wraz z opiekunami udały się do Teatru Wielkiego w Poznaniu gdzie uczestniczyły w warsztatach teatralno – baletowych pt. „Baletowa podróż po teatrze”.Wiele pozytywnych emocji dostarczyło: spotkanie z tancerzami, pokaz kostiumów i rekwizytów. Dzieci obserwowały z zainteresowaniem tancerzy w tańcu węgierskim, rosyjskim, włoskim i hiszpańskim. Przedstawiły scenkę z „Jeziora Łabędziego” i wspólnie zatańczyły taniec ze smokiem z opery „Dziadek do orzechów”. Uwrażliwiając się na piękno wzbogacały doznania estetyczne. Rozbudzały emocje i stosunek do sztuki baletowej obserwując tańce w wykonaniu tancerzy. Podczas zwiedzania tego ponad stuletniego budynku bogaciły słownictwo i wiedzę.Uważamy, że poprzez udział w warsztatach dzieci rozwinęły swoją aktywność  twórczą i wyzwoliły ekspresję. na długo zapamiętają ten wesoły dzień, który stanie się inspiracją do wielu zabaw w przedszkolu.

Renata Hoffmann i Jolanta Martyńska