Na biało, na czerwono…

„Na biało, na czerwono, na wesoło” – czyli Święto Niepodległości w „SŁONECZKU”.

Przez cały tydzień przedszkolaki wraz z wychowawcami przygotowywały się do Święta Niepodległości. Poznawały symbole narodowe, z zaciekawieniem słuchały legend związanych z powstaniem państwa polskiego i wybranych miast. Podczas zajęć nie zabrakło tańców i przyśpiewek ludowych. Z niezwykłą cierpliwością dzieci wykonywały prace plastyczne, którymi został udekorowany hol i sale przedszkolne. Piątek 8 listopada był wyjątkowym dniem, w którym dominowała biel i czerwień, co było dużą zasługą rodziców. Pogadanki, konkursy i quizy pozwoliły przedszkolakom utrwalić wiedzę na temat naszego narodowego święta. Ten dzień na długo zostanie w pamięci nas wszystkich. Biel i czerwień w tym dniu dominowała także wśród personelu przedszkola.

Jolanta Martyńska i Weronika Stankowiak

Jedna odpowiedź do “Na biało, na czerwono…”

1. Małgorzata Migas Powiedział:

Mam nadzieję, że zasiane ziarenko patriotyzmu w dzieciach przedszkolnych, rozkwitnie pięknym kwiatem w ich dorosłym życiu.