Zielona rewolucja w „SŁONECZKU”

Przez cały tydzień w Przedszkolu „SŁONECZKO” dzieci zapoznały się z tematyką dotyczącą ochrony drzew, ich ważną rolą w życiu człowieka i zwierząt.W ramach projektu dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu, podczas której podziwiały piękno drzew w jesiennej szacie, wykonały liczne prace plastyczne oraz zapoznały się z literaturą piękną. Z uśmiechem na twarzy i ogromnym zaangażowaniem dzieci zebrały liście kasztanowca w naszym ogródku oraz pozyskały wiedzę dotyczącą motyla, który je niszczy. Zakończeniem akcji było sadzenie dwóch dębów w naszym przedszkolnym ogródku. Pani dyrektor uroczyście nazwała dęby; mały dąb przyjął nazwę Janek a duży Jan Słoneczko. Wszyscy entuzjastycznie uklepaliśmy ziemię wokół posadzonych drzewek oraz obfici je podlaliśmy. Obiecaliśmy, że będziemy dbać o „naszych nowych kolegów” i pilnować, aby nikt ich nie zniszczył. Za kilka lat, w koronie naszych drzew schronienie znajdą leśne zwierzęta i ptaki a nas, ludzi będą chronić przed słońcem i deszczem.

Koordynatorka i pomysłodawczyni Weronika Stankowiak