„Czego jeszcze nie wiemy o jabłku?”

W terminie od 7 do 12 października 2013 roku realizowano w naszym przedszkolu tygodniowy cykl zajęć według projektu pt. „Czego jeszcze nie wiemy o jabłku?”.Pracowaliśmy w oparciu o motto „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza daleko ode mnie” i metodę projektu opartą na planowaniu działalności badawczej dzieci. Dzieci wymyślały i wykonywały pewne przedsięwzięcia, uczyły się czynnie przez badania, wiązać działalność praktyczną z umysłową. Odczuwały radość z samodzielnego zagłębiania się w temat projektu, który bardzo interesował dzieci. Każdego dnia dowiadywały się czegoś nowego. Na wszystkie postawione pytania znalazły odpowiedź. W czasie zajęć współpracowały ze sobą w zespołach, dzieliły się doświadczeniem. Znaczna część zadań powstawała z inicjatywy dzieci. W trakcie zajęć dominowała również aktywność plastyczna. Powstawały bardzo ciekawe prace plastyczne. Dzieci wykonywały również prace gospodarczo- kulinarne :piekły ciasta z jabłkami, jabłeczniki i robiły sałatki i soki. Myślimy, że kolejny już raz, pracując metodą projektu udało nam się zaciekawić dzieci, skierować zainteresowanie i wzbudzić motywację do uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

Koordynatorki i pomysłodawczynie: Renata Hoffmann, Jadwiga Cierzniak